Regióny Trenčín Bánovce nad Bebravou

Bánovce nad Bebravou už nemusia kontrolovať karanténu na ulici K nemocnici

Ilustračná fotografia, Zdroj: TASR / Fratišek Iván

BÁNOVCE NAD BEBRAVOU – Mesto Bánovce nad Bebravou už nemusí kontrolovať dodržiavanie karanténnych opatrení obyvateľmi viacerých bytových domov na ulici K nemocnici. Vyhlášku, ktorá opatrenie zrušuje, vydala regionálna hygienička Ľudmila Bučková.

 

Dodržiavanie karanténnych opatrení samospráva kontrolovala u obyvateľov bytových domov 782, 783 a 784/29, ktorí boli pozitívni na ochorenie COVID-19, a u obyvateľov, ktorí boli v úzkom kontakte s pozitívnou osobou. Radnica už rovnako nemusí zabezpečovať dezifenkciu priestranstiev v bezprostrednej blízkosti domov.

Obyvatelia vybraných bytových domov zostali v uplynulom období v karanténe po tom, ako tam epidemiológovia počas skríningového testovania zistili viacero osôb pozitívnych na nový koronavírus. Následné RT-PCR testy odhalili ďalších pozitívnych. Samospráva tam zaznamenala viacero porušení dodržiavania opatrení. Občanom zabezpečila radnica prístup k základným životným potrebám, pri riešení situácie jej bol nápomocný i Úrad splnomocnenca vlády SR pre rómske komunity.