Regióny Trenčín Prievidza Top

DESIVÁ SMRŤ Jozefovo auto zošrotoval RÝCHLIK, tlačil ho 300 metrov! Zabila ho NEFUNGUJÚCA signalizácia? Šokujúce SVEDECTVÁ

Jozef sa už domov nevráti. Zdroj: Facebook, FB/Polícia SR - Trenčiansky kraj

KOŠ – Tragická nehoda sa stala vo štvrtok (8.2.) večer v obci Koš. Pod vlakom skončilo Jozefovo (†40) auto. Jeho známi, rodina a priatelia sú zdrvení z jeho nečakanej smrti. Zlyhala svetelná signalizácia na železničnom priecestí?

Nehoda s tragickým koncom sa stala v obci Koš v okrese Prievidza okolo 18:25. Pri nehode sa zrazilo osobné motorové vozidlo a rýchlik. Kým vlak zabrzdil, auto pred sebou tlačil asi 300 metrov. “40-ročný vodič viedol vozidlo značky Seat Alhambra v jazdnom pruhu od obce Opatovce nad Nitrou smerom na mesto Nováky, pričom ako prechádzal cez železničné priecestie bez mechanických závor so zvukovou a svetelnou signalizáciou, zľava v smere na mesto Nováky, prichádzal rýchlik R754, následkom čoho došlo k ich vzájomnej zrážke,” upresňuje polícia.

Jozef sa už domov nevráti

Pri zrážke Jozef utrpel zranenia nezlučiteľné so životom. “Poverený príslušník Okresného dopravného inšpektorátu v Prievidzi začal trestné stíhanie za prečin Usmrtenie,” uvádza polícia.

Zrážka auta s vlakom sa skončila tragicky. ZDROJ: FB/Polícia Trenčiansky kraj

Slová pre Jozefa na rozlúčku zanechala Monika. “Úprimnú sústrasť jeho otcovi. Mladý život. Je mi to nesmierne ľúto,” píše k tejto tragédii s bolesťou. Správa o Jozefovej náhlej smrti zaskočila aj Gabiku: “Úprimnú sústrasť celej Jozefovej rodine. Je mi to veľmi ľúto, čo sa Jojovi stalo.”

Naposledy sa s ním lúči aj jeho kamarát Peter. “Ťažko tomu uveriť kamarát. Dávaj tam na nás hore pozor. Odpočívaj v pokoji,” napísal so slzami.

Nebezpečné železničné priecestie

Vodiči označujú železničné priecestie, kde došlo k nešťastiu, za veľmi nebezpečné. Nie sú tam totiž závory a svetelná signalizácia je podľa nich pravidelne nefunkčná. “Mne sa stalo, že nesvietilo výstražné svetlo a vlak prebehol popred mňa. Šťastie, že som nebola tesne na koľajniciach. Odvtedy sa vždy presvedčím, či nejde vlak. Neverím semaforom,” uvádza Magdaléna.

Jej slová potvrdzuje aj Monika: “Nie vždy tam funguje signalizácia. Dva týždne dozadu mi aj pán blikal. Vlak išiel a nesignalizovala.” Nepríjemnú skúsenosť mali aj Silviini rodičia: “Aj mojim rodičom sa to stalo, že išiel vlak a signalizácia nefungovala. Veľmi nebezpečné.”

Pred nebezpečným priecestím musia pozornosť poriadne zvýšiť aj študenti autoškoly. “Mne sa stalo presne to isté ešte počas autoškoly. Inštruktor povedal ideme, svieti biela a ja som zastala. A v tom vlak. Inštruktora oblial pot, hneď bol koniec jazdy. V hlave sa mu premietlo, čo sa mohlo stať. Odvtedy stále zastavujem a pozerám,” opísala nepríjemnú skúsenosť z autoškoly Jarmila.