Krimi Regióny Trenčín Top

TRI OBROVSKÉ TRAGÉDIE Matka dvoch detí si ľahla pred rútiaci sa VLAK! Na koľajniciach sa ZABIL Vladimír a ďalší človek: Desivé DETAILY

vlak, tragédia
Ilustračná foto. ZDROJ: Facebook/ZSSK

DUBNICA NAD VÁHOM, KYSAK, KREMNICA – Železnice si vyžiadali ďalšie ľudské životy. V priebehu niekoľkých dní prišli o život dvaja ľudia na koľajniciach, pričom jedna žena bola s ťažkými poraneniami hospitalizovaná v nemocnici. Jedna tragédia sa stala v Trenčianskom kraji, druhá v Banskobystrickom a tretia na východe Slovenska. 

Dnes (29.marca) zachytil v Kremnici (okres Zvolen) vlak 36-ročnú ženu, ktorá podľa svedkov ležala v koľajisku a rušňovodič už zrážke nestihol zabrániť. Matku dvoch detí vo vážnom stave previezol vrtuľník do banskobystrickej nemocnice.

Ako informovali noviny.sk, vlak viezol cestujúcich zo Zvolena smerom do Hornej Štubne, nešťastie sa stalo v Kremnici keď sa vlak blížil k železničnej stanici. “Osobný vlak prichádzajúci zo Zvolena zachytil ženu ležiacu v koľajisku, rušňovodič brzdil. Pre krátku vzdialenosť zrážke nedokázal zabrániť,” povedala hovorkyňa KR P Banská Bystrica Mária Faltániová.

K žene bol privolaný aj záchranársky vrtuľník, ktorý pristál na futbalovom ihrisku. Tam zranenú priviezli záchranári sanitkou. “Po doplnení liečby bola pacientka s úrazom hlavy a s podozrením na poranenie driekovej časti chrbtice v stabilizovanom stave prevezená na urgentný príjem,” potvrdila hovorkyňa ATE Poprad Zuzana Hopjaková.

Ďalší mŕtvy človek

Včera, vo štvrtok (28.3.), vo večerných hodinách usmrtil vlak osobu neopravne sa pohybujúcu v koľajisku v úseku Kostoľany nad Hornádom – Kysak. Ako informovala Železničná spoločnosť Slovensko, z dôvodu tohto nešťastia bola železničná doprava obmedzená.

Druhá tragická nehoda sa stala len pár dní predtým (pondelok 25.3.) na trati v úseku Dubnica nad Váhom – Trenčianska Teplá. Pred prichádzajúci vlak si mal ľahnúť 47-ročný muž. Podľa informácií portálu noviny.sk išlo o 47-ročného Vladimíra.

Preliezol cez dieru v plote, vlak už nemal šancu zabrzdiť

Osobný vlak vyrazil z Dubnice nad Váhom krátko po 16:00 hod., no po necelých 800 metroch musel rušňovodič zatiahnuť rýchlobrzdu. Všimol si muža na trati, zrážke už však nedokázal zabrániť. “V úseku trate Dubnica nad Váhom – Trenčianska Teplá došlo k zrážke osobného vlaku s osobou, ktorá sa neoprávnene pohybovala v koľajisku,” informovala Lucia Lizáková z odboru komunikácie a marketingu Železníc Slovenskej republiky.

Muž sa mal na železničnú trať dostať cez priechod v betónovom plote. Domáci potvrdili, že si tadiaľ skracujú cestu cez koľajnice, napriek tomu, že je to nebezpečné a zakázané. Podľa svedkov obeť nechcela prejsť, ale krátko pred príchodom vlaku si ľahla na trať. Cestujúci z vlaku museli vystúpiť a využiť náhradný spoj. Z dôvodu nehody bolo odrieknutých dvanásť vlakov. Polícia aj v tomto príde začala trestné stíhanie vo veci prečinu usmrtenia.