Regióny Trenčín

FALOŠNÝM PENIAZOM je koniec! Polícia OBVINILA piatich mladých Trenčanov

Ilustračné foto. ZDROJ: FB/Polícia SR

TRENČÍN – Trenčiansky krajský policajný vyšetrovateľ obvinil piatich mladých Trenčanov z trestného činu falšovanie, pozmeňovania a neoprávnenej výroby peňazí a cenných papierov. Informovala o tom trenčianska krajská policajná hovorkyňa Katarína Kuzmová.

“Podľa doteraz vykonaného vyšetrovania bolo preukázané, že 17-ročný obvinený si zadovážil 100 kusov bankoviek, každú v nominálnej hodnote 100 eur s vedomím, že ide o falošné bankovky. Štyri bankovky zaistili od poškodených. U obvineného zaistila polícia 83 falošných bankoviek. Zvyšok mal postupne odovzdať svojim komplicom, aby ich použili pri platení. Sľúbil im odmenu od 10 do 20 eur za každú použitú bankovku,” uviedla Kuzmová s tým, že obvinení bankovky použili pri platbách v rôznych podnikoch v Trenčíne a za jazdy taxíkmi.

Troch mladíkov (17, 18, 20) polícia zadržala a umiestnila v policajnej cele. Vyšetrovateľ navrhol ich väzobné stíhanie. Ďalší dvaja obvinení (16, 18) budú trestne stíhaní na slobode.

“Obvinenému mladíkovi vo veku 17 rokov hrozí za tento skutok najprísnejší trest, a to v rozsahu 10 až 15 rokov odňatia slobody. Vzhľadom k tomu, že ide o mladistvého páchateľa, v jeho prípade sa trestná sadzba v zmysle zákona znižuje na polovicu,” doplnila Kuzmová.