FOTO TRAGICKÁ hromadná nehoda. Muž odstavil auto na diaľnici cez oba pruhy. Náraz mikrobusu v hustej hmle NEPREŽIL. 6 ľudí sa ZRANILO

TRENČÍN – Na diaľnici D1 na zjazde do Považskej Bystrice v smere na Trenčín sa stala včera krátko pred polnocou hromadná dopravná nehoda 3 osobných motorových vozidiel a mikrobusu.

Na základe doteraz zisteného, 49-ročný vodič z doposiaľ nezistených príčin ostal s vozidlom Ford Galaxy stáť kolmo na os diaľnice cez oba jazdné pruhy. Do neho v hustej hmle narazil mikrobus zn. Mercedes a následne aj ďalšie vozidlo Škoda Fabia. Potom ešte do vozidla Škoda Fabia narazilo vozidlo VW Passat. Pri nehode utrpel 49-ročný vodič vozidla Ford Galaxy zranenia, ktorým na mieste podľahol. Ďalších 6 osôb bolo ľahko zranených a prevezených na ošetrenie do nemocnice v Považskej Bystrici a v Trenčíne. Alkohol u vodičov zistený nebol. Celková škoda na vozidlách bola predbežne vyčíslená na 29.000 EUR. Po nehode boli časti vozidiel rozhádzané v úseku asi 200 metrov. Z toho dôvodu bola diaľnica v danom úseku neprejazdná takmer 6 hodín. Odklon dopravy bol riadený hliadkami PZ. Na mieste bol prítomný aj znalec z odboru cestnej dopravy. Okolnosti dopravnej nehody, miera zavinenia ako aj presná príčina sú predmetom vyšetrovania, ktoré bolo začaté vo veci prečinu usmrtenie.

 

Zdroj: FB-Polícia SR-Trenčiansky kraj

 

Zdroj: FB-Polícia SR-Trenčiansky kraj

 

Zdroj: FB-Polícia SR-Trenčiansky kraj

Viac o téme: auto, hromadná nehoda, mikrobus, muž, polícia, Považská bystrica, smrť, Trenčín, zranení

Súvisiace články