Regióny Trenčín Bánovce nad Bebravou

Hasiči museli opäť zasahovať: Požiar v pivnici domu hasili v dýchacích prístrojoch

Ilustračná snímka. Zdroj: Shutterstock.com/Jaroslav Moravcik

BÁNOVCE NAD BEBRAVOU – Zásah hasičov si v sobotu (22. 10.) popoludní vyžiadal požiar v pivničných priestoroch jedného z bytových domov na ulici K nemocnici v Bánovciach nad Bebravou. Príčiny požiaru odpadu zisťujú. Informoval o tom hovorca hasičov v Trenčianskom kraji Marián Petrík.

 

Priestory pivnice, ako i vchodu do bytového domu boli silno zadymené. “Hasiči zasahujúci v dýchacích prístrojoch nasadili hasebný prúd cez pivničné okno. Následne dvaja príslušníci vnikli do postihnutých priestorov, kde sa nachádzali rôzne veci a odpad, ktoré museli odpratať, a súčasne vykonali prieskum s cieľom vyhľadania prípadných osôb,” opísal Petrík.

Prieskum hasiči podľa neho vykonali aj v bytových jednotkách, ktoré požiar priamo ohrozoval, pričom tam nikoho nenašli. “Po likvidácii požiaru hasiči postihnuté priestory dôkladne odvetrali, požiarisko a priľahlé priestory skontrolovali termovíznou kamerou, po čom miesto udalosti odovzdali príslušníkom mestskej polície a zisťovateľovi príčin vzniku požiarov,” doplnil.

Pri udalosti sa nikto nezranil. Požiar likvidovali štyria príslušníci Hasičského a záchranného zboru (HaZZ) z Bánoviec nad Bebravou s dvomi cisternovými vozidlami.