Hasiči si precvičili likvidáciu požiaru elektromobilu

PRIEVIDZA – Prievidzskí a handlovskí policajti si precvičili likvidáciu požiaru elektromobilu a jeho umiestnenie do kontajnera na hasenie elektromobilov. Taktické cvičenie absolvovali v pondelok (13. 11.). TASR o tom v utorok informoval hovorca hasičov v Trenčianskom kraji Marián Petrík.

“Počas taktického cvičenia si hasiči precvičili zabezpečenie miesta požiariska, organizovanie a nasadzovanie síl a prostriedkov pri požiari elektromobilu v kooperácii s informačnou podporou operačného strediska Hasičského a záchranného zboru (HaZZ),” uviedol Petrík.

Hasiči si podľa neho preskúšali aj výkon hasebných prác zameraný na lokalizáciu a likvidáciu požiaru elektromobilu, presun požiarom zasiahnutého vozidla do karanténneho kontajneru na hasenie elektromobilov prostredníctvom mobilnej techniky a vecných prostriedkov HaZZ, koordináciu postupov pri riešení následkov požiaru elektromobilu i dodržiavanie zásad bezpečnosti a ochrany zdravia pri práci, ako i používanie osobných ochranných pracovných prostriedkov. “Po skončení cvičenia príslušníci HaZZ absolvovali v Prievidzi školenie autorizovaného predajcu elektromobilov, ktorý odprezentoval postupy a špecifiká pri dopravných nehodách elektromobilov,” doplnil.

Na taktickom cvičení sa zúčastnilo deväť príslušníkov HaZZ z Prievidze a Handlovej spolu s troma členmi Dobrovoľného hasičského zboru obce Lehota pod Vtáčnikom. Počas cvičenia nasadili šesť kusov zásahových vozidiel, respektíve špeciálnej hasičskej a vyslobodzovacej techniky.

Viac o téme: cvičenie, hasiči

Súvisiace články