Regióny Trenčín Žilina Považská Bystrica

Primátorom Považskej Bystrice chce byť Mikuláš Prokop, Čadce Matej Šimášek, Žiliny Patrik Groma, Handlovej Tatiana Molnárová

Voľby do orgánov miest a obcí a orgánov samosprávnych krajov budú 29. októbra. Zdroj: TASR

POVAŽSKÁ BYSTRICA  – Voľby do orgánov miest a obcí a orgánov samosprávnych krajov budú 29. októbra. O post primátora mesta Považská Bystrica sa bude uchádzať aj 35-ročný vyštudovaný právnik Mikuláš Prokop. Kandidátom strany Hlas–SD na primátora Čadce bude v jesenných komunálnych voľbách Matej Šimášek. 

 

“Na Považskej Bystrici mi úprimne záleží. Už roky sa o naše mesto aktívne zaujímam. Navštevujem mestské zastupiteľstvá a komisie, navrhujem opatrenia a podávam podnety. Poukázal som aj na viaceré kauzy. Hoci sa podarilo veľa vecí, bohužiaľ, na potrebnú zmenu to nestačí,” uviedol Prokop. V Považskej Bystrici podľa neho chýbajú základné férové a transparentné princípy. “Považskobystričania si konečne zaslúžia čestného a zodpovedného primátora, ktorý bude mať na prvom mieste občana,” doplnil Prokop s tým, že kandiduje aj za poslanca mestského zastupiteľstva a Zastupiteľstva Trenčianskeho samosprávneho kraja.

 

O post primátora Považskej Bystrice sa uchádza Mikuláš Prokop. ZDROJ: fb Mikuláš Prokop

Kandidátom strany Hlas–SD na primátora Čadce bude v jesenných komunálnych voľbách Matej Šimášek. Informovala hovorkyňa strany Patrícia Medveď Macíková. Šimášek má podľa lídra Hlasu-SD Petra Pellegriniho bohaté manažérske skúsenosti z oblasti energetiky, zamestnanosti a je odborníkom na cestovný ruch i prácu s európskymi fondmi. “Je to invenčný a manažérsky zručný človek, ktorý v živote niečo dokázal a samosprávu a jej problémy dôverne pozná,” povedal Pellegrini. Prioritami Šimáška bude v prípade zvolenia využívanie mimorozpočtových zdrojov na nové projekty pre mesto, podpora regionálneho rozvoja s Čadcou ako lídrom regiónu, sociálna politika a podpora podnikania, doplnila hovorkyňa strany.

 

Kandidátom strany Hlas-SD na primátora Čadce je Matej Šimášek. ZDROJ: fb Matej Šimášek

O post primátora Žiliny sa bude v jesenných komunálnych voľbách uchádzať aj poslanec mestského zastupiteľstva Patrik Groma. Kandidovať bude ako nestraník s podporou koalície strán KDH a Hlas-SD. Žilina sa stala podľa neho za posledné štyri roky mestom premárnených príležitostí. “Súčasné vedenie žilo len z projektov predchodcov, zásadné problémy mesta – parkovanie, doprava, znečistenie mesta, letná a zimná údržba, hádky v zastupiteľstve – nevyriešilo,” uviedol Groma. Program predstaví až po zapísaní do zoznamu zaregistrovaných kandidátov. “Prioritou v prípade úspechu bude rozloženie politickej moci naprieč politickým spektrom v MsZ, nechcem si uzurpovať moc ako doterajší primátori,” podotkol. Kandidatúru na primátora Žiliny v jesenných komunálnych voľbách doposiaľ ohlásili súčasný primátor Peter Fiabáne (nezávislý), poslanec mestského zastupiteľstva Peter Cibulka (nezávislý), Ján Rzeszoto (nezávislý), poslanec Zastupiteľstva Žilinského samosprávneho kraja a bývalý viceprimátor Žiliny Štefan Zelník (Život-NS) a Pavol Slota (Domov-národná strana).

 

O post primátora Žiliny sa bude uchádzať aj Patrik Groma. ZDROJ: fb Patrik Groma

O post primátorky mesta Handlová sa v jesenných komunálnych voľbách bude uchádzať i dlhoročná pracovníčka v samospráve Tatiana Molnárová. O hlasy voličov sa bude uchádzať ako nezávislá kandidátka. Molnárová zastávala 23 rokov rôzne vedúce funkcie v handlovskej samospráve. Od roku 2019 pôsobila v dvoch ďalších samosprávach ako prednostka obecného úradu a vedúca správy majetku mesta. “Mojou snahou bolo a je vykonávať kroky v prospech rozvoja mesta a hájiť jeho záujmy a záujmy jeho občanov. Počas svojej profesijnej praxe som riešila množstvo problémov občanov, organizácií a podnikateľských subjektov na území mesta,” uviedla Molnárová. V pláne má podľa svojich ďalších slov zamerať sa na cielený rozvoj regiónu založený na jeho silných stránkach, garantovať a rozvíjať kvalitu školstva, kultúry, sociálnej pomoci, ale aj servis úradu. Svoju opätovnú kandidatúru ohlásila aj súčasná primátorka Silvia Grúberová (nezávislá) a prezident futbalového klubu FC Baník Prievidza Robert Šuník tiež ako nezávislý kandidát.

 

Primátorka Bánoviec nad Bebravou Rudolfa Novotná sa už nebude opätovne uchádzať o svoj post. ZDROJ: fb Rudolfa Novotná

Primátorka Bánoviec nad Bebravou Rudolfa Novotná (nezávislá) sa už nebude opätovne uchádzať o svoj post. Informovala o tom v utorok na sociálnej sieti s tým, že tak urobila z osobných dôvodov. Novotná je vo funkcii primátorky Bánoviec nad Bebravou prvé volebné obdobie. Na sociálnej sieti zároveň uviedla, že sa bude opätovne uchádzať o post poslankyne Trenčianskeho samosprávneho kraja, kde v súčasnosti pôsobí druhé volebné obdobie. Svoju kandidatúru na post mesta už ohlásil podnikateľ Róbert Gašparík, kandidovať bude s podporou strán Smer-SD a Hlas-SD. O funkciu sa bude opätovne uchádzať i bývalý primátor Marián Chovanec (nezávislý).