Kontrolujte poštové schránky. Bánovce nad Bebravou začali s distribúciou respirátorov a rúšok

BÁNOVCE NAD BEBRAVOU – Mesto Bánovce nad Bebravou začalo s distribúciou respirátorov a rúšok pre seniorov nad 65 rokov. Ochranné pomôcky dostanú od mesta i obyvatelia, ktorí patria k najohrozenejším skupinám, musia však o ne požiadať. Informovala o tom bánovská radnica v tlačovej správe.

 

S distribúciou ochranných pomôcok na zamedzenie šírenia nového koronavírusu začala samospráva v stredu (10. 3.), pokračovať bude i počas víkendu. “Roznášať ich budú dobrovoľníci z radov poslancov mestského zastupiteľstva, zamestnancov mestského úradu a verejnosti. Doručovatelia nebudú vstupovať do domácností, obálku dostanú obyvatelia do poštovej schránky,” ozrejmila radnica a spresnila, že obálka bude obsahovať dva kusy respirátorov a dva kusy trojvrstvových rúšok a bude označená pečiatkou mesta.

Ochranné pomôcky dostanú od mesta i obyvatelia, ktorí sú ťažko zdravotne postihnutí alebo majú vážnu diagnózu. Je však potrebné, aby kontaktovali mestský úrad, prípadne si respirátory môžu vyzdvihnúť i osobne v kancelárii prvého kontaktu.

Viac o téme: Bánovce nad Bebravou, distribúcia, dobrovoľníci, domácnosť, doručovanie, koronavírus, mestské zastupiteľstvo, nákaza, ochranné pomôcky, ohrozená skupina, poslanci, poštová schránka, respirátor, Rusko, seniori, šírenie, začiatok

Súvisiace články