Regióny Trenčín Partizánske Top

Malého chlapca POHRÝZOL PES, otec si odmietol nasadiť rúško a odišiel z nemocnice

PARTIZÁNSKE – Len 9-ročného chlapca vážne pohrýzol pes. Jeho otec sa preto rozhodol okamžite vyhľadal lekársku pomoc. Po príchode do nemocnice si však odmietol nasadiť rúško. Chlapca bez vyšetrenia odviedol preč. Antivaxeri začali šíriť dezinformáciu.

 

Celý incident sa mal odohrať v nemocnici v Partizánskom. Otec len 9-ročného chlapca sa pokúsil vyhľadať lekársku pomoc pre chlapca, ktorý bol vážne poranený po uhryznutí psa. Po príchode do nemocnice sa však dostal do konfliktu s personálom, a preto sa rozhodol odísť spolu so svojím zraneným synom. 

Na sociálnej sieti sa po tomto incidente začal šíriť status, v ktorom autor informoval o tom, že personál namiesto vyšetrenia začal riešiť očkovanie a upovedomovať políciu. “NESKUTOČNÉ !!! Nemocnica v Partizánskom dnes odmietla ošetriť 9 ročného chlapca po vážnom pohryznutí psom! Dôvod bol, že neboli očkovaní a testovaní! Službukonajúce hyeny v tejto nemocnici zaujímalo po 30.minútach čakania len rúška, testy a očkovanie na chrípku19 a vážnosť zranenia a ošetrenie dieťaťa išlo bokom. Jediný úkon, ktorý urobili, bolo telefonovanie na políciu! O tejto mimoriadnej udalosti pripravujeme viac!” napísal autor statusu pričom informáciu mal údajne v komentároch potvrdiť aj otec zraneného syna.

Zdroj: Facebook / Hoaxy a podvody – Polícia SR

Policajti celú situáciu objasnili

Na status sa rozhodli okamžite reagovať aj muži zákona na sociálnej sieti a celú situáciu objasnili. “Status má viac ako 8 900 zdieľaní rozhorčených Slovákov a ako inak, ide o dezinformáciu,” uviedli policajti. Podľa ich informácii si muž po príchode do nemocnice odmietal nasadiť rúško, a preto mu personál nemocnice navrhol, aby ostal čakať na chodbe, zatiaľ čo jeho synovi poskytnú akútnu zdravotnú pomoc. To sa však otcovi chlapca nepáčilo a syna zobral bez vyšetrenia preč.

Túto informáciu mužom zákona potvrdila aj samotná nemocnica, ktorá odmieta tvrdenie, žeby akútnu zdravotnú pomoc podmieňovali nutnosťou dokladu o očkovaní alebo negatívnym testom. ”Nemocnica Svet zdravia Partizánske, rovnako ako všetky nemocnice našej siete, samozrejme nepodmieňuje poskytovanie akútnej zdravotnej starostlivosti očkovaním alebo testom. V priestoroch zdravotníckeho zariadenia je však pre ochranu iných pacientov aj personálu už štandardne potrebné nosiť rúško. V uvedenom prípade si chlapcov otec aj po vyzvaní zdravotníkov odmietol rúško nasadiť. Zdravotnícky personál preto navrhol, aby otec počkal na chodbe, kým syna ošetria v ambulancii. To však odmietol a so synom z nemocnice odišiel.”

Tvrdenia personálu nemocnice dokonca mala potvrdiť aj údajná svedkyňa incidentu v komentároch pod predmetným príspevkom, “Pána vyzvali na test, alebo nech si dá aspoň rúško, odmietol. Potom chceli vyšetriť iba dieťatko. Pán odmietol, vynadal im a bolo. Zobral ranené dieťa preč.” Muži zákona však upozorňujú, že skutočnosť, “či na mieste bola nie je možné v tejto chvíli verifikovať, avšak keď podľa obsahu komentáru je to veľmi pravdepodobné.”

Zdroj: Facebook / Hoaxy a podvody – Polícia SR

Policajti správanie autora statusu kritizovali, “autor statusu si ide svoje a útočí doslova na všetko – očkovanie, testovanie, lekárov aj nemocnicu. Odkaz statusu? Moja sloboda je najviac, nikto ma nebude do ničoho nútiť, mňa nezaujímajú ostatní pacienti, kus handry si na seba nedám a čo je koho do toho, či som testovaný alebo očkovaný.”