Regióny Trenčín

MOMENTY HRÔZY Muža pri rekonštrukcii PRIVALILA kaplnka! Zasahovali ZÁCHRANÁRI

NEDAŠOVCE – Jeden človek utrpel vo štvrtok popoludní zranenie pri zrútení kaplnky v Nedašovciach v okrese Bánovce nad Bebravou. Informovalo o tom na sociálnej sieti Prezídium Hasičského a záchranného zboru (HaZZ).

 

K zrúteniu kaplnky došlo pri jej rekonštrukčných prácach. Udalosť hasičom nahlásili krátko po 13.15 h. “Následkom udalosti sa zranila jedna osoba, ktorú hasiči vyslobodili spod trosiek a odovzdali do starostlivosti záchrannej zdravotnej služby,” uviedlo Prezídium HaZZ.

Pri udalosti zasahovali desiati príslušníci HaZZ z Bánoviec nad Bebravou a Trenčína. Udalosťou sa zaoberá aj polícia, podľa ktorej došlo k zrúteniu časti nosného múru a skeletu strechy kaplnky. Pod sutinami zostal zavalený 37-ročný muž. “Na miesto boli vyslané všetky záchranné zložky. Muža previezol vrtuľník leteckej záchrannej služby do nemocnice s podozrením na ťažké zranenie,” uviedla pre TASR trenčianska krajská policajná hovorkyňa Ingrid Krajčíková.

Polícia podľa nej vykonáva na mieste všetky potrebné úkony. Poverený príslušník začal trestné stíhanie vo veci ublíženia na zdraví z nedbanlivosti.