Regióny Trenčín Top

Na Slovensku KRACHUJE dlhoročný výrobca! Mnohí majú jeho produkty doma: Veľkého výročia sa už NEDOŽIL. Vieme, čo je za tým

Podnikanie, prepúšťanie, peniaze, financie, Slovensko. Ilustračná foto. Zdroj: Pixabay/Freepik
Ilustračná foto. Zdroj: Pixabay/Freepik

TRENČÍN – Nábytkárska firma Beta je na trhu už 29 rokov. Trenčiansky výrobca sa už ale 30. výročia nedožil. Na konte má obrovské dlhy, ktoré zjavne nedokáže splatiť. Sám seba posiela do konkurzu.

Informuje o tom Denník N. Ako približuje, firma vznikla v roku 1995 a odvtedy vyrábala postele a sedačky na mieru. V najlepších časoch zamestnávala vyše 70 ľudí, inokedy však už padla na kolená a zachránilo ju oddlženie pod ochranou súdov.

Dnes je situácia ešte horšia. Firma iba na daniach a odvodoch dlží štátu skoro 1,4 milióna eur. Do konkurzu sa preto posiela samotný dlžník. Súd ho tak s najväčšou pravdepodobnosťou vyhlási, čím nariadi rozpredať majetok firmy, aby tak splatila aspoň časť svojich dlhov.

Ako však dodáva denník, zatiaľ nie je jasné, či podnik okamžite končí a prepustí aj všetkých zamestnancov, alebo bude pokračovať aj počas konkurzu. Na otázky totiž nereaguje. Ak by aj nábytkárska produkcia s terajšími zhruba 40 zamestnancami konkurz prežila, tak iba pod novým majiteľom.

Firma Beta nie je náš jediný výrobca nábytku v problémoch. Aj najväčší slovenský výrobca nábytku Decodom sa topí v dlhoch. Aby zachránil výrobu, musí rozpredať časť svojho majetku.