Regióny Trenčín

Návštevníkov to iste nepoteší: Bojnická ZOO zdvíha pred prázdninami vstupné

Bojnická ZOO dvíha ceny. ZDROJ: TASR/Radovan Stoklasa

BOJNICE – Národná zoologická záhrada Bojnice zvýši od 1. júla ceny vstupného. Rozhodnutie odôvodnila zvyšujúcimi sa celkovými nákladmi na chod zoo. Informovala o tom vedúca odboru marketingu a propagácie bojnickej zoo Andrea Klasová.
 

 

“Cenník vstupného zoo nemenila od roku 2019. Nemôžeme už ďalej nereagovať napríklad na zvyšovanie cien krmív,” spomenul riaditeľ zoo Tomáš Hulík.
V oblasti nákladov na energie zoo podľa neho dokázala v rámci energetických opatrení, ako i efektívnou kampaňou zameranou nielen na návštevníkov, ale i zamestnancov zmierniť šok z narastajúcich cien a objem spotrebovanej energie znížiť. “Ak však chceme zoo ďalej rozvíjať, musíme do nej investovať. Pevne veríme, že aktuálne zvýšenie bude pre väčšinu našich priaznivcov akceptovateľná miera,” zhodnotil.

Zoo od 3. júla tiež spúšťa nový edukačný program Na kus reči s ošetrovateľom. “Návštevníci sa tak na vybraných miestach a v určenom čase môžu priamo od ošetrovateľov a lektorov dozvedieť niečo viac o konkrétnych zvieratách. Počas júla bude program k dispozícii každý deň,” priblížila Klasová.

Národná zoologická záhrada Bojnice otvorila svoje brány po prvý raz v roku 1955. Chová viac ako 270 druhov zvierat a je najnavštevovanejšou na Slovensku. V júni tohto roka privítala svojho 25-miliónteho návštevníka.