Regióny Trenčín Top

Vlak tlačil auto desiatky metrov! 12-ročné dievča s ťažkými zraneniami ratoval záchranársky vrtuľník

Dopravná nehoda na železničnom priecestí.
Dopravná nehoda na železničnom priecestí. (Zdroj: Facebook/Polícia SR - Trenčiansky kraj)

TRENČIANSKE JASTRABIE – Hrôzostrašná nehoda sa odohrala v smere do obce Trenčianske Jastrabie medzi osobným motorovým vozidlom Mitsubishi Eclipse a vlakom. Vodička si zrejme nevšimla svetelnú signalizáciu a vošla na železničné priecestie. Vlak tlačil auto niekoľko metrov pred sebou. Na mieste spolujazdca sedelo v tej chvíli 12-ročné dievča, ktoré leteckí záchranári previezli s ťažkými zraneniami do Bratislavy na Kramáre.

 

Podľa zistení policajtov k dopravnej nehode došlo tak, že “47 ročná vodička motorového vozidla viedla vozidlo v smere do obce Trenčianske Jastrabie, kedy na chránenom železničnom priecestí svetelným a zvukovým výstražným znamením sa pravdepodobne nepresvedčila, či môže bezpečne prejsť. Následne vošla na železničné priecestie v čase, kedy tadiaľ prechádzal vlak v smere od Trenčína do Bánoviec nad Bebravou.”

Dopravná nehoda na železničnom priecestí.
Dopravná nehoda na železničnom priecestí. (Zdroj: Facebook/Polícia SR – Trenčiansky kraj)

Následne na priecestí došlo ku zrážke vozidla s vlakom. Vlak tlačil auto ešte niekoľko metrov pred sebou, kým sa mu podarilo zastaviť. “Pri dopravnej nehode došlo k ťažkému zraneniu maloletej osoby, ktorá bola z miesta nehody leteckou záchrannou službou transportovaná do nemocnice. K zraneniu cestujúcich vo vlaku nedošlo,” poznamenali trenčianski policajti. U 47-ročnej vodičky nebol zistení pri dychovej skúške žiaden alkohol. V predmetnej veci už začal poverený príslušník Okresného dopravného inšpektorátu v Trenčíne trestné stíhanie vo veci prečinu ublíženia na zdraví.

Dopravná nehoda na železničnom priecestí.
Dopravná nehoda na železničnom priecestí. (Zdroj: Facebook/Polícia SR – Trenčiansky kraj)