Regióny Trenčín

Nemocnica v Trenčíne spustila v pondelok bezplatné antigénové testovanie

Ilustračná foto. Zdroj: TASR / Martin Baumann

TRENČÍN – Fakultná nemocnica (FN) Trenčín spustila v pondelok ráno testovanie antigénovými testami. Odberové miesto je pri vstupe do nemocnice, otestovať sa bezplatne môžu nechať pacienti nemocnice i občania.

 

Ako informovala hovorkyňa FN Trenčín Martina Holecová, odberové miesto bude otvorené počas pracovných dní od 7.30 do 11.30 h. V prípade väčšieho záujmu o testovanie môže nemocnica operatívne posilniť personálne kapacity a otváracie hodiny predĺžiť až do 14.30 h.

„Testovanie je bezplatné. Každý občan sa musí preukázať pri odbere občianskym preukazom a deti do 15 rokov preukazom poistenca. Na vyšetrenie sa dá objednať cez internetovú stránku nemocnice. V prípade nemožnosti objednať sa elektronicky pomôžu občanovi s objednaním administratívni pracovníci odberového miesta. Uprednostníme však objednaných klientov,“ uviedla hovorkyňa.

Ako dodala, odberové miesto je personálne zabezpečené kvalifikovanými zdravotníkmi – sestrami, praktickými sestrami a zdravotníckymi záchranármi. Spoluprácu ponúkli aj študenti fakulty zdravotníctva trenčianskej univerzity, ktorí pracujú pod dohľadom kvalifikovaného personálu.