Regióny Trenčín Nové Mesto nad Váhom

Neuveriteľné: Podvodník z Trenčianskeho kraja vylákal od seniora takmer 450-tisíc eur!

Žena z Trenčína podvodníkovi, ktorý chcel od nej vylákať peniaze, nenaletela
Ilustračné foto. Zdroj: Facebook/ Polícia SR

NOVÉ MESTO NAD VÁHOM – Takmer 450 000 eur vylákal od 72-ročného seniora 48-ročný muž z okresu Nové Mesto nad Váhom. Polícia ho obvinila z podvodu. V prípade dokázania viny mu hrozí trest odňatia slobody na desať až 15 rokov. Na sociálnej sieti o tom v sobotu informovala trenčianska krajská polícia. Muž od seniora vylákal peniaze pod rôznymi zámienkami.

Časť sumy mala byť pôžička, ktorá mala najskôr slúžiť na úhradu nákladov liečby a následne pohrebu páchateľovho otca. “Neskôr pod rôznymi zámienkami opätovne vylákal od poškodeného finančné prostriedky na úhradu nákladov opravy a následného predaja jeho rodinného domu. Poškodenému tvrdil, že predajom domu mu chce dlh splatiť,” uviedli policajti.

Páchateľ počas obdobia viac ako štyroch rokov poškodenému predkladal sfalšované listiny, e-mailové komunikácie neexistujúcich osôb vystupujúcich v mene bankových inštitúcií, notárskych úradov a vymyslených štátnych orgánov. Tie mali vypovedať o rôznych blokáciách na predaj uvedeného rodinného domu. “Poškodený mu sumu 449 992 eur poskytol v 104 splátkach v hotovosti aj prevodmi na bankové účty,” dodala polícia. Obvineného stíhajú na slobode.