Nové oddelenie v bojnickej nemocnici sa predraží o takmer pol milióna

BOJNICE – Vybudovanie nového oddelenia anestéziológie a intenzívnej medicíny v Nemocnici s poliklinikou Prievidza so sídlom v Bojniciach bude stáť viac. Zvýšenie ceny o viac ako 350.000 eur bez dane z pridanej hodnoty si vyžiadali práce navyše, dodávateľ tiež rekonštrukciu priestorov dokončí neskôr. Vyplýva to z oznámenia vo vestníku Úradu pre verejné obstarávanie.
 

 

Zvýšenie ceny za dielo odôvodnil zriaďovateľ nemocnice Trenčiansky samosprávny kraj neštandardnými stavebnými riešeniami, ktoré boli použité pri výstavbe budovy. Na ich zistenie bolo podľa neho potrebné kompletné odokrytie všetkých konštrukcií, ktoré podliehajú rekonštrukcii.

Pôvodne mala rekonštrukcia priestorov na OAIM stáť 2.898.896,48 eura bez DPH, teda približne 3,4 milióna eur s DPH. Po zvýšení cena predstavuje 3.254.820,68 eura bez DPH, čo s DPH predstavuje 3,9 milióna eur s DPH.

S výstavbou nového oddelenia intenzívnej medicíny začala trenčianska spoločnosť Keraming v závere minulého roka. V zmysle dodatku zmluvy o dielo má rekonštrukciu dokončiť do 15 mesiacov odo dňa odovzdania staveniska.

Novým oddelením reaguje nemocnica na zrušenie oddelení intenzívnej starostlivosti v okolitých nemocniciach, to súčasné tiež nevyhovuje bežným európskym štandardom. Po novom pôjde o kompaktné pracovisko s deviatimi lôžkami, každé bude mať vlastný box.
Investíciu mal pôvodne financovať kraj zo svojich zdrojov, nemocnica plánuje práce zaplatiť z Plánu obnovy a odolnosti SR z výzvy určenej na financovanie veľkých investičných projektov na podporu výstavby a rekonštrukcie nemocníc. Vybavenie oddelenia bude stáť ďalších 1,1 milióna eur.

Viac o téme: Bojnice, nemocnice, oddelenie anesteziológie a intenzívnej medicíny, plán obnovy, rušenie oddelení intenzívnej starostlivosti

Súvisiace články