Regióny Trenčín Partizánske Top

OBROVSKÝ SMÚTOK Dnes ZOMREL len 13-ročný DÁVIDKO, úspešný slovenský ŠPORTOVEC a KAPITÁN tímu! Veľký BOJOVNÍK spojil tisíce ľudí, zo slov MAMY puká srdce

Zdroj: FB/FBK Harvard Partizánske, archív regiony.zoznam.sk

PARTIZÁNSKE – Bol to šikovný žiak, úspešný športovec, florbalista a kapitán tímu. Dávid (†13) z Partizánskeho. Jeho bojovnosť nezlomila ani zákerná choroba. Bol aktívny na internete, natáčal videá a spojil tisíce ľudí. A to vrátane motorkárov, ktorí preňho usporiadali benefičnú akciu. Žiaľ, dnes, na Prvý sviatok vianočný, chorobe podľahol. Sociálnu sieť zaplavili dojemné odkazy od najbližších, primátora aj všetkých, ktorí Dávidovi do poslednej chvíle držali prsty.

Hoci prežívame najkrajšie sviatky v roku, pre rodinu Dávida z Partizánskeho sú mimoriadne bolestivé. “Rozdával pozitívnu energiu, miloval život, veľmi veľa si vytrpel počas ťažkej choroby. Nikdy sa nevzdával!” spomína jeho mama, ktorá dnes oznámila najsmutnejšiu správu. “Užil si Štedrý večer tak, ako si ho naplánoval. Bohužiaľ, zázrak sa nestal a dnes 13:45 mu prestalo biť srdiečko,” napísala na sociálnej sieti. “Už si anjelikom a budeš nás chrániť z neba. Môj obláčik hebučký, ľúbime ťa,” poslala mu odkaz do neba.

Úspešný športovec

Veľkú ľútosť vyjadril aj primátorom mesta Partizánske. “Príbeh Dávidka a jeho zápas so zákernou chorobou spojil tisícky ľudí. Bol to šikovný žiak našej základnej školy, úspešný športovec, florbalista, kapitán tímu. Celý život mal pred sebou. Až kým neprišla zákerná choroba. Jeho mamička, otecko, súrodenci i celá jeho rodina boli jeho veľkou oporou,” napísal primátor Jozef Božik. Ako dodal, najväčšou bolesťou na svete pre rodičov je strata dieťatka.

Miloval motorky, 130 motorkárov preňho usporiadalo akciu

Dávid miloval motorky. Aj preto sa mu motorkári rozhodli pomôcť. “Navždy si budem pamätať spontánnu akciu motorkárov a charitatívne stretnutie motorkárov v Partizánskom 30.7.2023, ktoré sme zorganizovali za pár dní. Dávidko mal rád motorky a veľa si ich v ten deň aj vyskúšal. Cieľom bolo podporiť Dávidkovu liečbu,” priblížil primátor. Akcie sa zúčastnilo takmer 130 motorkárov z rôznych kútov Slovenska, ktorí za hodinu a pol vyzbierali tisíce eur.

Navždy pre nás bude vzorom, odkazuje tím

Obrovský smútok zavládol aj vo florbalovom klube, kde malý Dávid pôsobil ako kapitán. “Presne pred rokom sme odpočítavali posledné hodiny do Florbalového turnaja pre Dávida. Dnes smútime,” píšu zarmútene z FBK Harvard Partizánske.

“Ďakujeme za všetko čo si pre náš klub urobil, nielen na ihrisku, ale aj mimo neho. Budeš pre nás navždy vzorom a symbolom bojovnosti a nezlomnosti. Ukázal si nám, že keď človek verí a bojuje, dokáže veľké veci. Budeme na teba navždy spomínať,” dodal klub.


Úprimnú sústrasť rodine vyjadruje taktiež redakcia regióny.sk.