Regióny Trenčín Domáce Top

Osudné sekundy LUCIE, ktorú zabila GUĽKA: Celá stena bola od KRVI! Dnes mladú ženu POCHOVALI a obvinený PATRIK už behá po SLOBODE

Rodina pochovala Luciu. Zdroj: Facebook

ČACHTICE – Guľka, ktorá údajne zablúdila, trafila učiteľku Luciu († 30) z Čachtíc, ktorá na mieste skonala. Ostala po nej smútiaca trojročná dcérka a manžel. Kým rodina pripravovala blížiaci sa pohreb, Okresný súd v Novom Meste nad Váhom rozhodol o prepustení strelca, ktorý ju zasiahol.

 

Prípad učiteľky Lucie, ktorú trafila zablúdená guľka, už obletel celé Slovensko. Hoci polícia celú udalosť len vyšetruje, mnohí ľudia neveria, že to mohla byť nešťastná náhoda. Najmä viacerí držitelia zbrojných preukazov pochybujú o náhodnom výstrele. “Mladá, pekná žena. Puškohľad má výborné priblíženie. Trafil ju, ako keby na ňu mieril. Sledoval ju puškohľadom. Výstrel mohol byť nešťastná náhoda, ale smer strely a trefa náhoda nebola. Len nepochopím, ako môže byť taký idiot, že neskontroluje, či nemá zbraň nabitú. Druhá verzia je vražda. Taký výstrel na takú vzdialenosť nebude nešťastná náhoda. P.s. Kto viete čokoľvek o zbraniach, ľudia, ktorí vlastnia zbrane, pokiaľ ich čistia, prípadne s nimi manipulujú, vždy sklonia hlaveň k zemi. Je to inštinktívny, naučený pohyb, preto si myslím, že nešlo o úplne náhodný zásah,” konštatoval Patrik.

Súd Patrika prepustil

Dokonca sa objavila aj informácia, že obvinený Patrik sledoval Luciu cez nabitú zbraň. “Zrejme ju naozaj sledoval, pretože vedel presne, koho zranil a vraj tam dobehol s tým, že čo je s tou mladou ženou. Takže presne vedel, koho zranil,” uviedla zdesene Mária.

Kým sociálnymi sieťami sa šíria úvahy a teórie o tom, že to náhoda nebola, súd podozrivého prepustil. Obvinený Patrik bol Okresným súdom v Novom Meste nad Váhom prepustený a je stíhaný na slobode. Prokurátorka však podala sťažnosť. Informácie nám potvrdila hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Trenčíne Katarína Kuzmová. “Áno, je na slobode, lebo ľutuje svoj čin,” uviedla rozčarovane Veronika.

Rodina nesie Luciin odchod veľmi ťažko

Luciina rodina prežíva jej odchod veľmi ťažko. Jej sestra zverejnila na sociálnych sieťach spoločnú fotografiu z detstva. Na nej sa dve šťastné a spokojné sestričky objímajú. Staršia sestra pritom pevne zviera v náručí mladšiu. K fotografii pridala aj svoje slová na rozlúčku. “Už nikdy v živote Ťa takto neobjímem,” uviedla.

Priatelia a známi s rodinou spolucítia a posielajú im slová útechy. “Teraz bude dávať pozor ona na vás z nebíčka. Úprimnú sústrasť,” napísal Marek zronenej sestre. “Veronika, napriek diaľke, sme s Vami v našich Čachticiach, v dome, kde sme prežili detstvo. Myslíme na Vás všetkých každý deň aj noc,” odkázal Ladislav.

Napriek tomu, že tragický odchod Lucie na večnosť polícia ešte nevyriešila, mladá žena už mala pohreb. Posledná rozlúčka, na ktorej jej všetci priatelia, známi a rodina povedali posledné zbohom sa uskutočnila v Dome smútku v Čachticiach vo štvrtok 21. septembra 2023.

O posledných chvíľach Lucie prehovoril očitý svedok. Viac si prečítate na druhej strane.