Regióny Trenčín Prievidza

Palubovku v prievidzskej športovej hale zrekonštruovali za skoro 300-tisíc eur

Ilustračné foto. ZDROJ: TASR - Pavel Neubauer

PRIEVIDZA – Palubovku v športovej hale v Prievidzi mesto zrekonštruovalo. Na investíciu v hodnote viac ako 270.000 eur získalo dotáciu z Fondu na podporu športu. Vynovené športovisko otvorili počas basketbalového zápasu domácej Prievidze s Ostravou tento týždeň. Informovala o tom hovorkyňa mesta Zuzana Krajčiová.

“Obsahom rekonštrukcie palubovky, na ktorú mesto získalo dotáciu z Fondu na podporu športu vo výške 115.267 eur, bolo odstránenie a likvidácia pôvodnej skladby podlahy, deliacich mantinelov, ako aj vyčistenie a príprava podkladu palubovky, prípadne lokálne zreparovanie hydroizolácie,” pripomenula Krajčiová. Nová palubovka je podľa nej zhotovená z komplexného certifikovaného podlahového systému pevnej drevenej podlahy s vydaným certifikátom FIBA, Level 1.

Investícia vo výške skoro 300-tisíc eur

“Súčasťou rekonštrukcie bolo aj maľovanie čiar polyuretánovou farbou tak, aby čiary boli v súlade s pravidlami jednotlivých športov,” doplnila Krajčiová. Investícia podľa nej rovnako zahŕňala dodanie a montáž dvoch kusov mobilných basketbalových košov s vydaným certifikátom FIBA, Level 1., repasovanie deliacich mantinelov oddeľujúcich hraciu plochu od diváckeho sektora, ako aj výmenu a opravu podlahy PVC po oboch stranách haly v prvom rade diváckeho sektora od palubovky. Dodávateľom rekonštrukcie bola bratislavská spoločnosť PARA INVEST, mesto jej v zmysle zmluvy o dielo zaplatí 272.971,02 eura.