Regióny Trenčín Prievidza

POLICAJTI za “neviditeľnú” značku rozdávajú MASTNÉ POKUTY! Ľudia zúria: TOTO je už vrchol

peniaze, banka, eurá
Ilustračná foto. ZDROJ: Pexels

PRIEVIDZA – Na jednom z najväčších prievidzských sídlisk majú o zábavu postarané. Obyvateľov tam totiž už niekoľko rokov trápi dopravné značenie pred miestnymi potravinami, vďaka ktorému už mnohí z nich dostali nie malú pokutu. Značka je však umiestnená tak, že ju na parkovisku len veľmi ťažko zbadať. Policajti však aj napriek tomu rozdávajú parkujúcim vodičom pokuty jedna radosť. 

 

Obyvateľom sídliska Žabník v Prievidzi už dochádza trpezlivosť. Pred miestnymi potravinami na parkovisku dlhý čas parkovali bez obmedzení. V posledných týždňoch ich však nemilo prekvapili časté pokuty od mestských policajtov za prekročenie doby parkovania. Problémom však je, že dopravné značenie, ktoré na túto parkovaciu dobu upozorňuje, sa nachádza nie pred, ale za parkoviskom na trávniku, ktoré je voľným okom len ťažko spozorovateľné.

Na túto mätúcu značku upozornil v skupine na sociálnej sieti jeden z občanov. „Neviem, či to sem niekto dával, ale na Žabníku pred potravinami je nová značka a mestská polícia dáva papuče každému, kto nemá hodiny, resp. prekročil čas,“ uviedol.

Pod fotografiou dopravného značenia sa okamžite spustila vlna negatívnych komentárov. „Samozrejme, že o nej nikto poriadne netuší, keď je zle umiestnená. Odkedy sa dopravné značky dávajú za parkovisko a nie pred parkovisko, účinnosť značky platí za ňou, a keďže značka je za parkoviskom a na trávniku, tak to platí pre trávnik,“ komentuje jeden z občanov.

Nie je pre vodičov viditeľná

„Pokiaľ idete po ceste a zastavujete až pred vstupom do obchodu, tak žiadna značka upozorňujúca vodiča na parkovisko s hodinami z cesty nie je viditeľná, to zas nejaký úžasný dopravný inžinier navrhol a ďalší úžasný inžinier to schválil,“ dodáva rozhorčene na záver.

Prievidzčania dostávajú na tomto parkovisku mastné pokuty. ZDROJ: Dopravný servis – Prievidza a okolie/FB

Oproti nemu má však na celú situáciu rozdielny názor Igor. Podľa neho je prehliadanie dopravného značenia len ľahostajnosť vodičov. „Tá značka tam je roky, len je roky prehliadaná, či už bezohľadnými vodičmi, čo tam majú autá cele dni, alebo šerifmi z mestskej. A potom človek, keď ide na nákup, nemá kde parkovať, konečne tam šerifovia chodia a možno sa ľudia naučia aj parkovať,“ pričom dodáva, že časové parkovacie kotúče rozdávali v potravinách už pár rokov dozadu zadarmo.

Mesto: Parkovisko je označené

Naša redakcia oslovila aj mesto, pod ktoré parkovisko a dopravné značenie spadá. „Váš podnet som konzultovala s referátom dopravy mesta Prievidza. Uvedené parkovacie miesta sú z oboch strán označené zvislým dopravným značením. Mesto Prievidza v spolupráci s dotknutými orgánmi situáciu preverí a prípadne podnikne potrebné kroky na nápravu,“ uviedla hovorkyňa mesta, Zuzana Krajčiová.