Považskou Bystricou otriasol výbuch v jednej z bytoviek

POVAŽSKÁ BYSTRICA – Bytovka na nohách! V Považskej Bystrici dnes zrejme došlo k výbuchu, ktorý vyrazil okno na najvyššom poschodí jedného z obytných domov. Vedenie mesta preto zasadlo a rázne rozhodlo. Na pomoc si zavolali aj odborníkov. Obyvateľom teraz radia len jediné – nech neprechádzajú okolo. 

 

Podľa vedenia mesta Považská Bystrica došlo k výbuchu pravdepodobne krátko popoludní. Stalo sa tak v bytovom dome na sídlisku Stred, ktorý sa nachádza v blízkosti hasičskej zbrojnice. “Na najvyššom medziposchodí došlo k vyrazeniu okna,” uviedli na sociálnej sieti.

Kompetentní sa rozhodli nič nenechať na náhodu a situáciu riešili. Zvolali krízový štáb mesta, ktorý rozhodol, že na pomoc zavolajú aj odborníka. Ide o statika, ktorý má “realizovať obhliadku miesta s cieľom zabezpečiť bezpečnosť obyvateľov bytového domu”.

Výbuch si vyžiadal hasičov a policajtov, ktorí zisťujú príčinu výbuchu. “Veríme, že sa nikomu nič nestalo. Pri prechode touto lokalitou buďte prosím opatrní,” uzavrela samospráva.

Čo sa stalo?

Ako informovala trenčianska polícia na sociálnej sieti, výbuch na vrchných poschodiach paneláku spôsobila neznáma výbušnina. V dôsledku výbuchu došlo k poškodeniu niekoľkých vstupných dverí bytov, boli porozbíjané sklené výplne na schodisku a poškodené ďalšie časti interiéru paneláku. Obyvateľov bytovky evakuovali. „Škoda spôsobená výbuchom zatiaľ nebola vyčíslená. Najdôležitejšie je však to, že pri výbuchu nedošlo k zraneniu obyvateľov domu a ani usmrteniu žiadnej osoby,” informovala trenčianska polícia. Policajti sú namieste a vykonávajú všetky potrebné procesné úkony. Na miesto výbuchu privolali aj expertov na výbušniny.

 

Viac o téme: aktualizované, hasiči, krízový štáb, polícia, Považská bystrica, problém, samospráva, Trenčín, výbuch

Súvisiace články