Regióny Trenčín Bánovce nad Bebravou

Pre výdatné zrážky kontrolujú dažďové vpusty v Bánovciach nad Bebravou častejšie

Zdroj: TASR / Milan Kapusta

BÁNOVCE NAD BEBRAVOU – Pracovníci bánovského mestského úradu častejšie kontrolujú a čistia vpusty na odvod dažďovej vody na území Bánoviec nad Bebravou. Samospráva tak reaguje na výdatné zrážky v poslednom období, ktoré odhalili u niektorých vpustov problém s odtokom vody. Informovalo o tom mesto v tlačovej správe.

 

“Napriek priebežnému čisteniu vpustov pre odvod dažďovej vody, výdatné májové zrážky formou jazierok odhalili slabé miesta. Preto pracovníci odboru služieb mesta venujú v tomto období zvýšenú pozornosť kontrole a čisteniu zanesených vpustov, aby sa do budúcna minimalizoval počet a veľkosť vodných plôch,” uviedla bánovská radnica.

Samospráva tak reagovala i na podnety občanov, ktorí upozornili na nevyhovujúci stav a problém s odvodom dažďovej vody na uliciach A. Hlinku, Tajovského a Radlinského. Problémová podľa nej zostáva križovatka Trenčianskej cesty s Mojzesovou ulicou pri železničnej stanici, kde sa vpust nachádza pod úrovňou hladiny rieky Bebrava, čo spôsobuje nedostatočný odvod vody pri prívalových dažďoch.

“Na zlepšení jeho stavu a schopnosti odvádzať vodu sa pracuje a v prípade, že nepomôže ani dôkladné hĺbkové prečistenie vpustu, bude sa uvažovať o jeho rekonštrukcii,” skonštatovala. Zámerom mesta je počas leta skontrolovať všetky vpusty v meste.