Regióny Trenčín

Prestížne ocenenia Trenčianskeho samosprávneho kraja získalo päť osobností a jeden kolektív

trenčiansky hrad
Trenčiansky hrad. Zdroj: TASR / Radovan Stoklasa

TRENČÍN – Päť osobností a jeden kolektív si v pondelok (25. 3.) prevzali v priestoroch kasárne na Trenčianskom hrade prestížne ocenenia Trenčianskeho samosprávneho kraja (TSK). Informovala o tom Sláva Gajdošíková z komunikačného oddelenia Úradu TSK.

Cenu predsedu TSK za rok 2023 získali Ivan Kňaze st. za fotografovanie a skúmanie života vtákov a hmyzu, špecialista na víno a vinohradníctvo Miroslav Petrech, Miroslav Smatana, ktorý objavil čaro písania poézie v jeseni svojho života, a dobrovoľný hasič a prezident Dobrovoľnej požiarnej ochrany SR Jozef Smolinský.

Komisia vyberala laureátov spomedzi 18 jednotlivcov a štyroch kolektívov

Ceny Trenčianskeho samosprávneho kraja udelili na základe odporúčania Komisie pre udeľovanie Ceny TSK Jozefovi Krajčovičovi za neúnavnú prácu na zlepšenie podmienok zdravotne či chudobou znevýhodnených občanov a druhej najstaršej folklórnej skupine na Slovensku Kubra za 90-ročné uchovávanie a rozvíjanie kultúrneho dedičstva.

Komisia vyberala laureátov spomedzi 18 jednotlivcov a štyroch kolektívov. “Trenčiansky kraj je známy tým, že má veľmi veľa šikovných ľudí, a som rád, že môžem už siedmykrát poďakovať jednotlivcom aj kolektívom, ktorí sa tu narodili a veľakrát odišli aj do zahraničia, kde šírili dobré meno kraja,” povedal predseda TSK Jaroslav Baška.