Regióny Trenčín

Pri základnej škole v Beluši osadili nové cyklostojany pre 120 bicyklov

Ilustračné foto. Zdroj: TASR

BELUŠA – Pri základnej škole v obci Beluša pribudli nové cyklostojany pre 120 bicyklov. Obec ich osadila s pomocou dotácie z rezortu dopravy. Informoval o tom prednosta obecného úradu Patrik Štrbák.

“V škole pracuje 76 zamestnancov a navštevuje ju takmer 600 žiakov, čo spôsobuje ráno a popoludní výraznú dopravnú záťaž. V uplynulom roku sme využili možnosť uchádzať sa o dotáciu na prístrešky a cyklostojany vo výške 30.000 eur z Ministerstva dopravy Slovenskej republiky určenej pre zlepšenie cyklistickej infraštruktúry v areáloch škôl. Celková investícia predstavovala 37.561 eur, spoluúčasť obce bola 7561 eur,” priblížil prednosta.

Vedľa základnej školy osadili nad štyrmi stojanmi dva samostatné prístrešky. Okrem nich môžu cyklisti využívať ďalších osem samostatných obojstranných cyklostojanov. Konštrukcia a materiály zaručujú odolnosť voči vandalizmu a vplyvom počasia. Prístrešky chránia časť bicyklov pred dažďom. Celková novovybudovaná kapacita je 120 miest.

“Cyklodoprava tvorí súčasť obecnej kultúry a veľa cyklistov sa stará o svoje bicykle s obdivuhodnou vášňou. Preto nás teší, že ich môžu pri škole žiaci a zamestnanci parkovať bez starostí a strachu z mechanického poškodenia. Moderné stojany umožňujú ochranu pred škrabancami dodržiavaním bezpečnej vzdialenosti a dostatočným priestorom pre manipuláciu a parkovanie,” zdôraznil Štrbák.