Rekonštrukcia obmedzí dopravu na Námestí SNP v Partizánskom

PARTIZÁNSKE – Rekonštrukčné práce úplne vylúčia dopravu na južnej časti Námestia SNP v Partizánskom, k zmene organizácie dopravy dôjde i na priľahlých uliciach. Na dopravné obmedzenia sa musia vodiči pripraviť od 3. júla. Informovala o tom radnica na webe mesta.

 

Rekonštrukčné práce sú súčasťou druhej etapy obnovy Námestia SNP. “Výsledkom tejto rekonštrukcie bude nový chodník, cyklistický chodník, komunikácia s odstavným pruhom a priechodmi pre chodcov, ako i verejné osvetlenie,” pripomenula samospráva.

Práce sa podľa nej uskutočnia za celkovej dopravnej uzávery, ktorá sa bude začínať na križovatke Námestia SNP a Nábrežnej ulice pri moste na sídlisko Šípok a končiť sa bude na križovatke Námestia SNP a Ulice R. Jašíka. Celková uzávera znamená, že stavba bude oplotená a nebude prístupná ani pre pešiu, ani motorovú dopravu. “Všetky priľahlé jednosmerné ulice, ktoré ústia na Námestí SNP, budú slepé a obojsmerné s minimálne tromi miestami na vyhýbanie vozidiel,” priblížila radnica. Na koncoch ulíc budú podľa nej urobené úpravy obrubníkov tak, aby umožnili otočenie vozidla.

Počas stavby sa na predmetných uliciach tiež zruší mestský parkovací systém prekrytím dopravného značenia. “Všetky dopravné obmedzenia budú vyznačené dočasným dopravným značením. Škultétyho ulica a Nábrežná ulica budú označené ako slepá cesta, ich sprejazdnenie sa očakáva na začiatku septembra,” doplnila samospráva.

Motoristi, ktorí sa budú chcieť dostať na sídlisko Šípok v smere z centra, môžu využiť vyznačenú obchádzkovú trasu po miestnych cestách alebo po ceste I/64. Trasa zo sídliska Šípok v smere do mesta bude prejazdná bez obmedzení.

Náhradné parkovanie obyvateľov bude umožnené pri základnej umeleckej škole po novom vjazde z Nábrežnej ulice, pri bytovom dome Škultétyho 173 a rezidenti s platnou rezidentskou kartou môžu parkovať aj pred mestským úradom a pred úradom práce bez ďalšieho poplatku.

 

Viac o téme: doprava, námestie, obmedzenia, parkovanie, Partizánske, rekonštrukcia

Súvisiace články