Regióny Trenčín Šport Bánovce nad Bebravou Top

ROZHOVOR s KATARÍNOU ĎURKOVOU: Urobíme všetko preto, aby Sagan prišiel na preteky Okolo Slovenska

Slovenský cyklista Peter Sagan na trati časovky Tour de France 2020. Zdroj: twitter.com / petersagan

BÁNOVCE NAD BEBRAVOU – Cyklistika je jedným z mála športových odvetví, ktoré aj pri rôznych protipandemických opatreniach nemuseli v roku 2020 zrušiť svoj termínový kalendár. I keď aj v tomto prípade bolo potrebné, aby organizátori jednotlivých pretekov a podujatí, improvizovali. V aktuálnej sezóne až na malé výnimky platí to isté. Okrem jarnej klasiky Paríž – Roubaix sa žiadne preteky nezrušili a už v máji sa môžu fanúšikovia cyklistiky tešiť na prvé podujatie Grand Tour – Giro d´Italia. Koncom júna je na programe aj slávna Tour de France. Ako to však bude s organizovaním jubilejného 65. ročníka pretekov Okolo Slovenska, na ktorých by sa mohol zúčastniť aj Peter Sagan? Aká je aktuálna situácia so spoločnými majstrovstvami Česka a Slovenska, ktoré budú u nás?  Aj o tom sa Zoznam.sk rozprával s PR manažérkou Slovenského zväzu cyklistiky KATARÍNOU ĎURKOVOU. 

 

Budú v tomto roku preteky Okolo Slovenska, ak áno, tak v akom termíne, prípadne je už známa aj trasa?

– Áno, preteky Okolo Slovenska budú, máme potvrdený a chystáme ich na dátum, v akom sú uverejnené v kalendári UCI. Teda v termíne od 14. až 18. septembra 2021. Trasa je na 90 percent známa, akonáhle budeme mať ukončené stretnutia s dotknutými samosprávami, budeme organizovať tlačovú konferenciu, kde predstavíme aktuálny ročník.

Aký je rozpočet podujatia Okolo Slovenska?

– Na tlačových konferenciách vždy informujeme aj o rámcovom rozpočte pre daný ročník, rovnako i tentokrát bude priestor na tieto otázky.

Koľko tímov a jazdcov by malo byť na podujatí a ktoré tímy z kategórie World Tour by sa mohli na pretekoch Okolo Slovenska zúčastniť?

– Sú to všetko otázky, ktoré budú predmetom tlačovej konferencie. Pre fanúšikov cyklistiky máme veľa prekvapení. Budú aj World Tour tímy, bude ich viac ako minulý rok. Konkrétne názvy tímov predstavíme na tlačovke. Určite sa však fanúšikovia môžu tešiť na dve stálice – Quick Step a Boru.

 

Slovenský cyklista Peter Sagan pred pretekmi Critérium du Dauphiné vo Francúzsku. Zdroj: FB / BORA

Je aktuálna aj účasť Petra Sagana?

– Ohľadom účasti Petra Sagana sme v rokovaniach s jeho manažérmi, v programe to má ako prípravu na majstrovstvá sveta. To by bola veľká udalosť pre všetkých milovníkov nášho športu. Nakoľko však ani oni v tejto chvíli nevedia stopercentne potvrdiť jeho účasť na Tour de France, ktorá je doslova “za rohom,”  ťažko je dávať stopercentné vyjadrenia k septembru. Veríme v jeho účasť, a robíme všetko preto, aby prišiel a aby bol na našich pretekoch spokojný.

Na Slovensku by mali byť v júni aj spoločné Majstrovstvá SR a ČR v cestnej cyklistike. Kde sa budú konať, v akom rozsahu a za akých podmienok?

– Tohtoročné spoločné MSR a ČR v cestnej cyklistike sa budú konať v Bánovciach nad Bebravou. Termínovo je to naplánované na záver júna. 17. 6. 2021 časovka, 19. 6. MSR juniorov, junioriek a žien, 20. 6. 2021 MSR mužov. Veríme, že pandemické opatrenia to už v tomto termíne, umožnia. Webová stránka aj rozpis bude k dispozícii v nasledujúcich týždňoch. Všetko to zdržali opatrenia samospráv, keďže tento región patril dlho k najviac postihnutým pandémiou a nebolo možné realizovať stretnutia s príslušnými úradmi.