Regióny Trenčín Top

Školské lavice opäť zostanú prázdne. Školy vo viacerých okresoch Trenčianskeho kraja od budúceho týždňa zatvoria

Zdroj: TASR / Roman Hanc

TRENČÍN – Školy a školské zariadenia v okresoch Trenčín, Nové Mesto nad Váhom, Bánovce nad Bebravou a Myjava zostanú od budúceho týždňa zatvorené a žiaci sa budú učiť dištančnou formou. Zriaďovateľom to nariaďuje nová vyhláška hygienikov s účinnosťou od 1. marca.  

 

Zákaz prezenčnej výučby sa vzťahuje na materské, základné, špeciálne základné a stredné školy. Zatvorené zostanú aj zariadenia starostlivosti o deti do troch rokov veku, základné umelecké školy či ďalšie zariadenia, ktoré majú oprávnenie uskutočňovať výchovu a vzdelávanie, spresnila vo vyhláške regionálna hygienička Ľudmila Bučková.

Otvorené môžu podľa vyhlášky zostať zariadenia, ktoré poskytujú starostlivosť o deti zamestnancov orgánov štátnej správy a  prevádzkovateľov na úseku kritickej infraštruktúry, pracovníkov v  zdravotníctve, zamestnancov zariadení sociálnej starostlivosti, ako i pracovníkov zabezpečujúcich zachovanie chodu hospodárstva a verejného života.

Opatrením reaguje Regionálny úrad verejného zdravotníctva Trenčín na aktuálnu epidemiologickú situáciu v spomínaných okresoch v súvislosti s ochorením COVID-19.