Regióny Trenčín Šport Bánovce nad Bebravou Top

Šok pre fanúšikov. Sagan skončil v nemocnici a na šampionáte v Bánovciach ho neuvidíte

Slovenský cyklista Juraj Sagan počas prológu pretekov Okolo Romandie. FOTO TASR/AP

BÁNOVCE NAD BEBRAVOU – Juraj Sagan nebude obhajovať titul na spoločných majstrovstvách Česka a Slovenska v cyklistike. Z nedeľných pretekov s hromadným štartom v Bánovciach nad Bebravou ho vyradilo zranenie, pre ktoré skončil v nemocnici.

 

“Je nám nesmierne ľúto, že Juraj Sagan sa na nedeľných pretekoch nezúčastní. Prajeme mu rýchly návrat na dve kolesá a skoré uzdravenie,” uviedli organizátori v tlačovom vyhlásení. V nedeľu sa mali Saganovci zúčastniť spoločného šampionátu Česka a Slovenska v Bánovciach nad Bebravou, keď mali absolvovať sedem okruhov s dĺžkou 32,5 km (Bánovce, Dežerice, Horňany, Bobot, Motešice, Krásna Ves, Timoradza, Podlužany, Bánovce), čo je spolu 227,5 km s prevýšením približne 1900 výškových metrov. Pritom ešte vo štvrtok bol Juraj Sagan na tréningu aj s bratom Petrom v Rajeckej doline a zúčastnil sa aj na otvorení novej cyklotrasy Rajecká Dolina – Šuja.

 

 

V nedeľu sa tak na spoločných majstrovstvách predstavia Peter Sagan, Roman Kreuziger, Zdeněk Štybar, Josef Černý alebo Erik Baška. Pre Juraja Sagana je to komplikácia pri jeho plánoch nominovať sa na olympiádu v Tokiu, kde má istú účasť majster Slovenska, čo pri elitnom zložení tímu Bory nemal byť vážnejší problém. No teraz už je všetko inak. Slovensko si totiž vybojovalo dve miestenky v pretekoch s hromadným štartom a jednu v časovke s tým, že pretekár, ktorý pôjde jazdu proti chronometru, musí ísť aj cestné preteky. Jedno miesto má isté Peter Sagan.

“Druhý účastník bude nominovaný z ´longlistu´, ktorý sme už oznámili Slovenskému olympijskému a športovému výboru, po spoločných majstrovstvách. Podľa profilu a podľa dĺžky olympijskej trate sa najviac uvažuje o Jurajovi Saganovi. Pokiaľ by nemal výkonnosť alebo nebol zdravotne fit, pôjde ten, ktorý presvedčí športového riaditeľa elite kategórie na spoločných majstrovstvách Jána Valacha. Po šampionáte by mal oznámiť druhé meno a to by mala byť už definitívna nominácia,” povedal pred šampionátom prezident Slovenského zväzu cyklistiky Privara.