Regióny Trenčín Top

ŠOKUJÚCE titulky chorvátskych denníkov! Slovenka z Trenčína prehovorila o únose na Krku

Daniela Adamcová
Daniela sa objavila na titulke viacerých chorvátskych portálov. Zdroj: internet

Uniesli ma!

Daniela podľa vlastných slov nevie, či sama odkráčala s vecami k autu, nevie, ani do akého auta nastúpila, koľko tam bolo ľudí alebo či zamkla dvere svojho bytu. Spomienky sa jej podľa portálu, ktorý sa so Slovenkou rozprával zastavia v noci 20. augusta a znova sa objavia až 12. septembra kedy tajuplnú cestovateľku našli dobitú na ostrove Krk.

“Zobudila som sa uprostred noci. Nevedel som, kde som a čo sa deje. Bola tam tma. Zima, triasla som sa od zimy,” spomína žena na nevysvetliteľné prebudenie na neznámom ostrove. Svoje dych berúce rozprávanie o únose pre chorvátske médium Daniela zavŕšila so slovami. „Hovorí, že bola na ostrom kameni, pokrytá krvavou prikrývkou. Bola zbitá, krvavá a ako sama hovorí, paralyzovaná,“ píše portál.

Neznámy traja únoscovia

Danieline spomienky sa však neustále vynárajú a sú jasnejšie, ako v septembri kedy sa na ostrove ocitla. “Spomenula som si na troch ľudí. Spomenula som si, že som bola na väčšej lodi s dvoma mužmi a ženou. Potom si pamätám, že ma odvliekli na ostrov. Čakal tam ďalší muž. Odtiahol ma na ten ostrov. To bolo všetko,” priblížila mrazivé detaily pre nova.rs. „Stále však pred sebou vidím tváre troch ľudí. Pamätám si ich veľmi dobre. Opísala som ich aj polícii,“ prezradila na záver v článku Adamcová s tým, že správanie policajtov k nej sa zmenilo. To však v akom zmysle, portál neuviedol. Píše však, že žene nemohli zobrať odtlačky prstov, pretože na nich mala niečo ako lepidlo, ktoré sa nedalo odstrániť.

Tajomná turistka stratená v Chorvátsku má byť údajne Slovena.
Zdroj: primorsko-goranska-policija.gov.hr

Čo jej najbližšia rodina?

Podľa zdroja blízkeho pátraniu po identite Daniely sa nám v septembri podarilo zistiť, že Daniela má dokonca dve sestry a jednu, Annu, priamo z Trenčína. “Nemajú vôbec žiaden záujem o kontakt s ňou. Boli oslovení, ale odmietli sa o nej vôbec zhovárať. Dokonca nekomunikovali ani s ambasádou,” uviedol vtedy pre zregiony.sk zdroj, ktorý nechcel byť menovaný. “Ich rodinné vzťahy nie sú dobré, neboli za ňou a ani jej nepomáhajú,” dodal. Anonym nám porozprával aj o Danielinom komplikovanom živote. “Žila v Amerike, kde jej prvých pár mesiacov pomáhala organizácia, ktorá jej pomáhala zaradiť sa,” vysvetlil. Podľa neho mala pracovať ako opatrovateľka a upratovačka, kým nezačala pracovať pre realitnú kanceláriu. “Potom sa zapísala na štúdium dizajnu a maľby a špecializovala sa na ručne vyrábané šperky,” priblížil náš zdroj s tým, že Daniela mala mať vzťah s filmovým producentom. Lenže podľa jeho slov jej osud priniesol návrat na Slovensko po rozvode.

RODINA NA ŇU KAŠLE?! Tajomnú ženu bez pamäti v CHORVÁTSKU pomohli stotožniť cudzí ľudia

Na rodnom Slovensku pokračovala vo výrobe šperkov. V roku 2014 sa ale opäť vybrala do USA. “V tom čase padla na dno a dokonca bola bez domova, žila v akomsi útulku pre ženy,” doplnil človek, ktorý chcel zostať v anonymite. Neskôr sa Daniela opäť vrátila domov, žila sama a deti nemala.

Ako uviedla jej sestra Anna pre jutanrji.hr, o náleze Daniely ju informovala polícia. “Nie, neprídeme do Chorvátska a máme niekoľko informácií, že by sme ju mohli vo štvrtok previesť na Slovensko,” vyhŕkla jej najbližšia rodina vtedy.