Regióny Trenčín Top

ŠOKUJÚCE titulky chorvátskych denníkov! Slovenka z Trenčína prehovorila o únose na Krku

Daniela Adamcová
Daniela sa objavila na titulke viacerých chorvátskych portálov. Zdroj: internet

TRENČÍN/CHORVÁTSKO – Chorvátske denníky v utorok zaplavili šokujúce informácie! Slovenka, Daniela Adamcová (57), ktorá sa v septembri minulého roka záhadne ocitla na ostrove Krk a nepamätala si ani svoje meno, prehovorila. Chorvátskym médiám vyrozprávala dych berúci príbeh o tom ako ju na zahraničný ostrov dovliekli viacerí únoscovia.  

 

„Hovorí, že bola na ostrom kameni, prikrytá krvavou prikrývkou. Bola zbitá, krvavá a ako sama hovorí, paralyzovaná.“

 

V septembri minulého roka zasiahla Slovensko mimoriadna správa. Na ostrove Krk v ťažkom teréne záchranári našli ženu, ktorá si nepamätala svoje meno a nemala pri sebe ani žiadne doklady. Až po tom ako podobizeň Slovenky bez identity zdieľala na sociálnych sieťach promotérka Miriam Kelečič pôvodom zo Slovenska sa podarilo túto ženu stotožniť. Daniela bola v čase, keď ju našli veľmi dezorientovaná a nespomínala si na celé časové obdobie v rozmedzí od 20. augusta až do 12. septembra minulého roka, kedy ju na dovolenkovom ostrove záchranári objavili.

Fotografia, ktorá pomohla Danielu stotožniť. Zdroj: FB

V prípade však nastal neočakávaný zvrat a Slovenska pôvodom z Trenčína si odrazu akoby vyplnila dieru v jej pamäti. Začali sa jej vynárať nové, takmer neuveriteľné spomienky. Na všetko, čo sa dialo v spomínanom časovom horizonte sa Daniela dodnes rozpamätať nedokáže. Viaceré chorvátske denníky v pondelok zverejnili rozhor, ktorý vyráža dych. Záhadná žena v ňom hovorí o tom, ako ju uniesli traja páchatelia, na ktorých tváre sa jej vybavili spomienky.

Odcestovala za prácou, čo sa stalo nečakala..

Daniela pre portál nova.rs povedala, že bola vždy energická a nezávislá žena a že v roku 1983 odišla do Nemecka, odkiaľ o rok neskôr odišla do Spojených štátov, kde zostala až do roku 2000. Skončila tam umeleckú školu, pracovala v klenotníctve a jej šperky začali zdobiť mnohé známe osobnosti. Avšak potom prišiel v jej živote zásadný zlom – rozchod.

“Vydržala som tam rok, ale už to nebolo ako predtým. Bolo mi smutno a chýbala mi rodina a domov. Na Slovensko som sa vrátila v septembri 2000. Pokračovala som vo výrobe šperkov, neskôr som pracovala pre pracovnú agentúru, v roku 2010. Predala som byt a vrátila sa do Spojených štátov,“ rozpovedala Slovenska pre chorvátske médium. To už podľa nej nebola krajina, ktorú poznala, a po piatich rokoch odišla a pracovala v rôznych iných častiach sveta až sa nakoniec vrátila domov – na Slovensko.

Chorvátsko, Daniela Adamcová
Status, ktorý pomohol neznámu ženu stotožniť. Zdroj: FB

“Minulý rok som si hľadal prácu, ale bolo to problematické. Nikto ma na Slovensku nechcel zamestnať. Mala som skúsenosti s prácou v zahraničí, ovládala som cudzí jazyk, ale nevedela som si nájsť prácu za primeraný plat. V júni 2021 som náhodou stretla muža, ktorý mi ponúkol prácu v Španielsku. Potrebovali pár ľudí do hotela,“ objasnila pre nova.rs ako sa spustil prekvapivý sled udalostí, ktoré si Daniela dodnes nedokáže vysvetliť.

Ďalej tajomná žena, ktorá tvrdí, že ju uniesli v rozhovore pre denník povedala, že si musela vybrať peniaze z banky, aby mala na cestovanie a predala svoje šperky. Keďže sa jej nepodarilo skontaktovať s osobou, ktorá mala vycestovať spolu s ňou, rozhodla sa ísť sama. Na internete hľadala agentúru, ktorá ponúka prácu pre Slovákov v zahraničí.

Tajomná žena so stratou pamäti v Chorvátsku je Slovenka.
Zdroj: fb/hgss stanica rijeka

Čo sa dialo potom Slovenka z Trenčína nečakala ani v najhoršom sne.. „Dohodli sme sa na peniazoch a čase, kedy po mňa príde,“ povedala pre portál s tým, že nakoniec si prácu v zahraničí našla. Daniela prezradila, že si nepamätá, o akú spoločnosť ide a že mala v telefóne a zápisníku všetky informácie, ktoré stratila. Domnieva sa však, že sa jednalo o spoločnosť z východného Slovenska. V deň odchodu sa stretla s priateľmi a čakala v byte, kým ju noví zamestnávatelia vyzdvihnú. “Bola som pripravená na cestu s vecami. Prišli okolo polnoci. Pamätám si, že zvonili. Ale toto je posledné, čo si pamätám,” vyrozprávala príbeh z ktorého behá mráz po chrbte pre nova.rs v tom čase dezorientovaná žena. Jej rozprávanie tu však ani zďaleka nekončí a to najšokujúcejšie ešte len príde..

Článok pokračuje na ďalšej strane