Šťastie v nešťastí. Po dopravnej nehode zostali na ceste rozsypané tlakové nádoby

POVAŽSKÁ BYSTRICA – Šesť považskobystrických hasičov zasahovalo v pondelok ráno pri dopravnej nehode v mestskej časti Považskej Bystrice Zakvašov. Po havárii dvoch dodávkových automobilov zostali na ceste tlakové nádoby. Informoval o tom hovorca Krajského riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru (HaZZ) v Trenčíne Marián Petrík.

 

“Jedno z vozidiel zostalo prevrátené na boku. Prevážalo 85 tlakových nádob, z ktorých časť sa nachádzala na vozovke. Pri dopravnej nehode sa z dvoch účastníkov, ktorí boli mimo vozidiel, zranila jedna osoba. Vozidlá čiastočne blokovali jeden jazdný pruh, z jedného z vozidiel vytekali prevádzkové kvapaliny,” priblížil Petrík. Ako dodal, hasiči vozidlá zabezpečili proti vzniku požiaru. Súčasne zranenému vodičovi poskytli do príchodu zdravotných záchranárov predlekársku prvú pomoc. Tlakové nádoby postupne pozbierali a zabezpečili proti úniku plynu. Počas zásahu pomocou analyzátora monitorovali stav ovzdušia na mieste udalosti, žiadne zvýšené hodnoty nenamerali. Následne príslušníci HaZZ pomocou absorpčnej látky zachytili uniknuté prevádzkové kvapaliny.

Viac o téme: cestovanie, doprava, hasiči. HaZZ, havária, nebezpečenstvo, nehoda, tlakové nádoby, vyšetrovanie, záchranári

Súvisiace články