Regióny Trenčín

Trenčiansky kraj hlási dobré správy: Výrazný pokles pozitívne testovaných!

Ilustračná foto. Zdroj: GettyImages

TRENČÍN –  V Trenčianskom samosprávnom kraji pribudlo v minulom týždni (24. – 30. 5.) 104 osôb s pozitívnym PCR testom na nový koronavírus. V porovnaní s predchádzajúcim týždňom klesol počet pozitívnych osôb v kraji takmer o 23 percent. Vyplýva to z údajov Národného centra zdravotníckych informácií.

 

Najviac pozitívnych osôb odhalili PCR testy v Trenčianskom kraji v okrese Trenčín (36). Nasledovali okresy Myjava (34), Ilava (10), Považská Bystrica (9), Nové Mesto nad Váhom (7), Prievidza (6), Bánovce nad Bebravou (1) a Partizánske (1).

Okresy Trenčín a Myjava boli minulý týždeň na prvých dvoch priečkach v počte infikovaných v rámci celého Slovenska. Naopak, v okrese Púchov nezaznamenali minulý týždeň ani jednu osobu s pozitívnym PCR testom.

Na Slovensku malo v minulom týždni pozitívny PCR test na nový koronavírus 867 osôb, čo je v porovnaní s predchádzajúcim týždňom pokles o 328 (27,5 percenta). Najviac pozitívne testovaných odhalili v Prešovskom samosprávnom kraji (158), najmenej v Nitrianskom samosprávnom kraji (57).