Regióny Trnava Piešťany

V kontaktnej ZOO pri Sĺňave môžu deti vtáky kŕmiť vo voliérach

Zdroj: ZOO EkoPark

PIEŠŤANY – Možnosti zážitkovej turistiky v kúpeľnom meste Piešťany rozšírila kontaktná zoologická záhrada EkoPark, kde najmä malí návštevníci môžu kŕmiť rôzne druhy vtákov či morčiat. Nachádza sa pri cyklochodníku na vodnej nádrži Sĺňava a podľa pracovníčky ZOO Sofie Fančovičovej sa stavy zvierat stále rozširujú.

 

„V súčasnosti máme 48 druhov, zhruba 200 kusov vtákov, cicavcov,“ povedala. V areáli sú novovytvorené voliéry, kam môžu záujemcovia vstúpiť a byť bližšie napríklad k pestrofarebným papagájom. „Dávame možnosť ich nakŕmiť, ale je to regulované, aby sme im neublížili,“ povedala Fančovičová. V ďalších výbehoch možno vidieť kengury, kde je aj párik albínov a ich mláďa, ktoré sa narodilo v Piešťanoch. Tiež kozorožce, emu, králiky, nosále, dikobrazy, zebry, leguány, pelikány, kačice, kozičky či impozantného, rešpekt vzbudzujúceho orla stepného.

„Deti milujú naše lamy a dospelí sa radi pozerajú na surikaty,“ povedala Fančovičová. Zvieratá do Piešťan doputovali podľa jej slov od viacerých chovateľov alebo výmenou s inými ZOO, chov exotických vtákov je hlavne v rámci EkoParku.  Kontaktná piešťanská ZOO počas celej sezóny pripravuje rôzne podujatia, krsty zvierat, výtvarné súťaže detí a podobne.