Regióny Trenčín Partizánske

V partizánskej nemocnici sa vlani narodili stovky detí. I štyri dvojičky

Zdroj: TASR / Milan Kapusta

PARTIZÁNSKE – Zdravotníci z nemocnice v Partizánskom pomohli vlani mamám pri 559 pôrodoch. Na svet tam prišlo 285 dievčat, o niečo menej bolo chlapcov, a to 274. Štyrom mamám sa narodili dvojičky. Nemocnica zvládla aj pôrod piatich rodičiek s ochorením COVID-19, informovala TASR Jana Fedáková, komunikačná špecialistka Sveta zdravia.

 

“Medzi najčastejšie dievčenské mená, ktoré rodičia minulý rok dávali svojim novorodencom, patrili Nina, Sofia a Zara. U chlapcov zase dominovali mená Michal, Jakub a Marek,” uviedla ďalej Fedáková. V partizánskej pôrodnici sa minulý rok podľa nej tešili aj z úspechu, keď po opakovaných pôrodných stratách sa žene, ktorá bola dlhé obdobie počas tehotenstva hospitalizovaná v nemocnici, nakoniec narodilo zdravé dieťatko.

 “Pôrodnica sa aj počas pandémie nového koronavírusu snažila fungovať v čo možno najpriaznivejšom režime pre rodičky. Minulý rok skvalitnila predpôrodnú prípravu, ktorú vlani absolvovalo päť desiatok budúcich mamičiek. Pre nový koronavírus sa totiž vyše polovicu roka predpôrodná príprave nerealizovala,” skonštatovala Fedáková. V tomto roku podľa nej plánuje pôrodnica v prípade zlepšenia epidemiologickej situácie organizovať besedy či prednášky pre tehotné ženy.