Regióny Trenčín Ilava

Vodič z Ilavy odmietol dychovú skúšku i lekárske vyšetrenie: Skončil v cele

Ilustračné foto. Zdroj: archív

ILAVA – Ilavskí policajti obvinili 20-ročného muža z Ilavy z prečinu ohrozovania pod vplyvom návykovej látky. Jazdil pod vplyvom alkoholu a odmietol sa podrobiť dychovej skúške i lekárskemu vyšetreniu na alkohol.

 

Ako informovala trenčianska krajská policajná hovorkyňa Katarína Kuzmová, obvinený muž vošiel automobilom v Ilave veľkou rýchlosťou do protismeru, počas jazdy sa mu otvorili dvere. Policajti našli automobil odstavený pri supermarkete. Mladého muža čoskoro našli a vyzvali na podrobenie sa dychovej skúške, čo odmietol.

„Obvinený sa chcel podrobiť dychovej skúške iba za prítomnosti inej hliadky. Aj po jej privolaní dychovú skúšku odmietol vykonať. Súhlasil s lekárskym vyšetrením na zistenie prítomnosti alkoholu v krvi. Po prevezení k lekárovi vyšetrenie odmietol. Doktorke mal povedať, že sa radšej podrobí dychovej skúške. Po predložení prístroja opäť odmietol vykonať dychovú skúšku,“ informovala hovorkyňa. Ako dodala, mladíka hliadka zadržala, obmedzila mu osobnú slobodu a umiestnila ho do cely policajného zaistenia.