ZÁHADNÁ SMRŤ?! Otec so synom ZOMRELI V ROVNAKOM ČASE. VIEME, čo sa v onen tragický deň dialo

VYSOČANY  – Jeden byt, jedna rodina, jedna spoločná smrť. Obyvatelia obce Vysočany smútia za dvoma skvelými ľuďmi, ktorí ich nečakane opustili. Otec (72) a jeho 49-ročný syn zomreli v ten istý deň, avšak za desivých okolností. 

 

Obyvatelia malej obce Vysočany v okrese Bánovce nad Bebravou sú v šoku. Počas 24 hodín prišli o dvoch blízkych susedov, ktorých poznali roky. 72-ročného otca našli policajti v byte, v ktorom žil spolu so 49-ročným synom, ležať na posteli bez známok života. O necelých 500 metrov ďalej našli na zemi pred domom krstných rodičov ležať aj mŕtveho syna. Obaja zomreli približne v tom istom čase.

Záhadná smrť otca a syna máta obyvateľov Vysočian dodnes. Po medializácii prípadu sa začali objavovať mnohé konšpiračné teórie, ako mohli títo dvaja príbuzní zomrieť v rovnakom čase a na rozdielnych miestach. Kvôli objaveniu tabletky na mieste činu si poniektorí mysleli, že išlo o samovraždu, prípadne vraždu.  Realita je však celkom iná. Na tragickom úmrtí sa podpísali zlé sociálne podmienky, vysoký vek a smutná zhoda okolností. 49-ročný syn totiž zomrel na podchladenie a podvýživu a jeho 72-ročný otec na infarkt v spánku.

Informáciu potvrdila aj trenčianska krajská policajná hovorkyňa Katarína Kuzmová. „Na miesto bol privolaný obhliadajúci lekár, pričom u oboch mužov bola nariadená súdno-znalecká pitva. Na základe jej predbežných výsledkov bolo cudzie zavinenie v oboch prípadoch vylúčené,“ uviedla Kuzmová.

“Bola to zbytočná smrť”

“Môžem potvrdiť zásah záchranárov, žiaľ, mužom už nedokázali pomôcť. Lekár musel skonštatovať smrť,” vyjadrila sa hovorkyňa operačného strediska záchrannej zdravotnej služby Alena Krčová.

Starosta obce Ivan Sečanský, v ktorej zosnulí žili, je z tragédie doteraz v šoku. „Boli to dobrí muži, obaja. U mladého syna išlo o úplne zbytočnú smrť. On mal totiž zápal zubu, presnejšie okostice, a tým, že bol zo sociálne slabšej rodiny, tak si nemohol dovoliť takú zdravotnú starostlivosť, ako by potreboval,“ vysvetľuje Sečanský.

Podľa jeho slov, mladší syn mal zdravotné problémy viac ako dva mesiace. „On kvôli tej bolesti ani nemohol jesť. Viac ako tri mesiace len popíjal vodu a rôzne šťavy, takže bol strašne podvyživený. Preto sa stalo to, čo sa stalo. Keď išiel ku krstným rodičom, tak asi zakopol, spadol na zem a nevládal sa zdvihnúť. Preto zamrzol. Muselo to byť pre neho strašné,“ hovorí so smútkom starosta obce.

Obec na mladíka a jeho otca spomína len v dobrom. Sečanský hovorí, že urobia všetko preto, aby sa so zosnulými rozlúčili s patričnou úctou. „Chceme si uctiť ich pamiatku, preto obec hradí aj pohreb a všetky ostatné náklady. Boli to dobrí ľudia, dôstojný pohreb je to najmenej, čo môžeme pre nich urobiť,“ uzatvára starosta obce.

Viac o téme: obec, otec, polícia, smrť, syn, tragédia, zahadná smrť

Súvisiace články