Regióny Trenčín

Zaujímavá iniciatíva v Dubnici nad Váhom. Za staré elektrospotrebiče ponúkajú nové

V Dubnici nad Váhom chcú motivovať obvytaeľov k zberu veľkého elektroodpadu. Ilustračné foto. ZDROJ: trnava.sk

DUBNICA NAD VÁHOM – Motivovanie k správnemu zhodnocovaniu väčšieho elektroodpadu je hlavným cieľom iniciatívy Technických služieb mesta Dubnica nad Váhom. Za odovzdanie starých elektrospotrebičov môžu vyhrať nové. Informovala o tom riaditeľka Technických služieb mesta Dubnica nad Váhom Vladimíra Klačanská.

 

Stačí, ak obyvateľ s trvalým pobytom na území Dubnice nad Váhom počas otváracích hodín prinesie na zberný dvor nadrozmerný elektroodpad (chladničku, práčku, mrazničku, televízor či mikrovlnnú rúru), vyplní formulár a bude zaradený do žrebovania o ceny.

“V rámci odpadového hospodárstva sa Dubničanov snažíme dlhodobo motivovať, a to predovšetkým rôznym odmeňovaním. Aj toto je jeden zo spôsobov, ako môžeme pomáhať životnému prostrediu a ak sa nám už nepodarí predísť vzniku odpadu, chceme spoločnými silami dosiahnuť to, aby sme ho aspoň správne vyseparovali a zhodnotili,” pripomenula Klačanská.

Ako dodala, žrebovanie sa uskutoční dvakrát do roka. Za prvý polrok bude 1. júla, v druhom polroku sa uskutoční 31. decembra 2024. Výhercovia môžu vyhrať napríklad mikrovlnnú rúru, fén či rýchlovarnú kanvicu.