OBROVSKÁ INVESTÍCIA Žiaci budú konečne v novom: Telocvičňa gymnázia nemá obdoby!

POVAŽSKÁ BYSTRICA – Študentom považskobystrického gymnázia slúži od nového školského roka zrekonštruovaná telocvičňa. Gymnazisti tak po nedávno otvorenom multifunkčnom ihrisku môžu svoj športový talent rozvíjať vo vynovenej telocvični. Informoval o tom predseda Trenčianskeho samosprávneho kraja (TSK) Jaroslav Baška.

“Je to telocvičňa s najmodernejším povrchom, sú tu vybudované nové sociálne zariadenia, zázemie a ja pevne verím, že žiaci si ju počas školského roka riadne užijú. Celkové náklady na rekonštrukciu boli viac ako milión eur, 60 % prispel Fond na podporu športu, zvyšok doplatil kraj ako zriaďovateľ,” doplnil Baška.

Súčasťou rekonštrukcie, ktorá sa začala v auguste minulého roka, bolo aj zateplenie obvodového plášťa, strechy, realizácia kompletného rozvodu vykurovania a s tým súvisiace práce. Vďaka tomu bude prevádzka telocvične energeticky efektívnejšia. V školskom roku 2023/2024 nastúpilo do škôl v zriaďovateľskej pôsobnosti Trenčianskeho kraja celkom 15.910 žiakov vrátane žiakov pomaturitného a externého štúdia. Z tohto počtu je 3683 prvákov len v dennej forme štúdia.

Viac o téme: rekonštrukcia, škola, telocničňa

Súvisiace články