Regióny Trenčín Top

VIDEO Jankovskú po prepustení opätovne zadržali. Týkať sa to má kauzy trenčianskeho baru Fatima

Jankovskú po prepustení na slobodu opätovne zadržali. Zdroj: Zoznam.sk / Maarty

TRENČÍN – Bývalú štátnu tajomníčku rezortu spravodlivosti Moniku Jankovskú po prepustení na slobodu opätovne zadržali. Obvinená je v akciách Búrka a Víchrica. Zadržanie sa má týkať kauzy trenčianskeho baru Fatima.

 

“Takto vyzerá prepustenie z väzby na Slovensku. Klientka bola prepustená na slobodu sudcom pre prípravné konanie, ktorý jasne odôvodnil, prečo moja klientka nemá byť väzobne stíhaná,” spresnil jej obhajca Peter Erdös. Dodal, že Monika J. zaplatila peňažnú záruku vo výške 100.000 eur a Najvyšší súd SR jej nariadil kontrolu technickými zariadeniami, takzvaným náramkom.

Najvyšší súd SR vo štvrtok prepustil z väzby Moniku Jankovskú aj bývalého bratislavského krajského sudcu Richarda M. “Senát 5T NS SR na dnešnom neverejnom zasadnutí zrušil uznesenie Špecializovaného trestného súdu a pri konštatovaní kolúznej a preventívnej väzby, ako aj dôvodnosti trestného stíhania, väzbu u oboch obvinených Moniky J. a Richarda M. nahradil dohľadom probačného a mediačného úradníka a prijatím peňažnej záruky vo výške 100.000 eur,” vysvetlila hovorkyňa súdu Alexandra Važanová. Súd im uložil viaceré povinnosti a obmedzenia vrátane ich kontroly technickým prostriedkom.

 

Janskovská sa po prepustení na slobodu a opätovnom zadržaní psychicky zrútila. Zdroj: Zoznam.sk / Maarty

Erdös potvrdil, že opätovné zadržanie Moniky Jankovskej súvisí s kauzou Fatima. “Vyšetrovateľ ma oboznámil s tým, že dôvodom sú obavy z ovplyvňovania svedkov a pokračovania v trestnej činnosti,” doplnil.

Psychicky sa zrútila

Bývalá štátna tajomníčka ministerstva spravodlivosti sa vo štvrtok po prepustení z trenčianskej väzenskej nemocnice a opätovnom zadržaní psychicky zrútila. Jej advokát Peter Erdös odporučil jej okamžité vyšetrenie v najbližšom zdravotníckom zariadení. „Mal som sa možnosť s ňou chvíľu rozprávať. Musím povedať, že sa zrútila. Nechápala, čo sa deje, bola absolútne mimo. Neviem posúdiť, či ma vôbec dokázala vnímať. Po tom, ako po roku vyšla z väzby, prejde dva kroky a je opätovne zadržaná. Keď som videl, v akom je stave, povedal som vyšetrovateľovi, aby zvážil, či ju netreba vyšetriť v najbližšej nemocnici,“ skonštatoval Erdös.